تور لحظه آخری خیام گشت آذین گشت سفرهای رنگارنگ استار رزرو تور تبریز از اصفهان تور مشهد با قطار فدک تور لحظه آخری عتبات تور ازمیر از تبریز تور لحظه آخری کربلا آفر تور کیش چینی گلسار فارس
آذر ۱۴, ۱۳۹۴ shopage
احداث آسمانخراش

احداث آسمانخراش فعلاً در حد ایده است

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه احداث آسمانخراش توسط بنیاد فعلاً در حد یک ایده است، گفت: حتماً مراحل قانونی احداث آسمانخراش از جمله صدور مجوزها، پهنه‌بندی و تأییدیه شورای عالی معماری و شهرسازی اخذ خواهد شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،  محمد سعیدی‌کیا در نشست خبری در پاسخ به پرسش مبنی بر برنامه احداث آسمانخراش توسط بنیاد مستضعفان اظهار کرد: بنیاد مستضعفان یک کنفرانس علمی با موضوع آسمانخراش با حضور یکی از متخصصان برجسته کشور که استاد دانشگاه برکلی بود،‌ برگزار کرد.

وی با بیان اینکه موضوع کنفرانس بخش سازه و ساختمان‌های بلند بود، تصریح کرد: در حاشیه این کنفرانس بحث‌هایی در مورد وارد شدن بنیاد به بلندمرتبه سازی شد، اما هنوز هیچ برنامه‌ای در این زمینه نداریم. هیچ کاری را بدون اینکه مصوبات قانونی، مصوبات و مجوزها را اخذ شود شروع نمی‌کنیم، این موضوع در آن موقع خیلی سروصدا کرد.

در ادامه منوچهر خواجه دلویی معاون توسعه ساختمان بنیاد مستضعفان هم دراین‌باره گفت: ببینید در بخش ساختمان بنیاد با توصیه‌های مهندس سعیدی‌کیا در کارهای اثرگذار و ماندگار وارد می‌شود، ساخت و ساز معمولی را بخش مردمی انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: قاعدتاً اگر ما پهنه‌های بزرگی در شهرهای کشور داشته باشیم باید تا جایی که می‌توانیم سطح اشغال را کم کرد و به فضای عمومی شهر داد و از ارتفاع استفاده کرد. این مسئله در حد کلیات و ایده است و در حال فکر کردن پهنه‌های چندهکتاری است که ممکن است داشته باشیم.

وی تأکید کرد: ممکن است که روی یک مورد تمرکز بیشتری پیدا کنیم و کاربری آسمانخراش مسکونی نیست و کاربری‌های آن عمومی است.

وی ادامه داد: «حتماً مراحل قانونی احداث آسمانخراش از جمله صدور مجوزها، پهنه‌بندی و تأییدیه شورای عالی معماری و شهرسازی اخذ خواهد شد و بعد از آن می‌توان روی این موضوع جدی‌تر بحث کرد».

تسنیم