تور لحظه آخری خیام گشت آذین گشت سفرهای رنگارنگ استار رزرو تور تبریز از اصفهان تور مشهد با قطار فدک تور لحظه آخری عتبات تور ازمیر از تبریز تور لحظه آخری کربلا آفر تور کیش چینی گلسار فارس
آبان ۱۹, ۱۳۹۴ shopage

توصیه های خرید چینی بهداشتی قسمت اول

برای خرید چینی بهداشتی باید به نکات زیر توجه کاملی داشت :
شفافیت لعاب
شفافیت لعاب موجب درخشندگی و زیبایی هرچه بیشتر قطعه می‌شود که این موضوع وابسته به استفاده از مواد مرغوب و شرایط پخت مناسب است. ازآنجاکه وضوح تصویر انعکاسی از یک شی، معیار مناسبی برای شفافیت قطعه است؛ میزان شفافیت لعاب، به‌طور دقیق از میزان برگشت نور تابیده شده به قطعه اندازه‌گیری می‌شود. همچنین اگر محصولاتمختلفی از چینی بهداشتی، زیر نور کافی قرار بگیرد شفافیت لعاب آن‌ها با چشم معمولی هم قابل مقایسه و تشخیص است.
سطح لعاب
سطح لعابی مرغوب است که چنانچه زیر نور کافی قرار بگیرد، کاملاً صاف و یکدست، بدون موج و هرگونه ناهمواری،فرورفتگی یا برآمدگی قابل لمس باشد. لعابی که فاقد سطح صاف و یکدستی باشد، جرم‌گیر خواهد بود و پس از استفاده مکرر، به‌سختی تمیز می‌شود.
وجود ترک‌ روی بدنه لعاب
هنگام خرید یک قطعه، باید تمامی زوایای آن بررسی و از عدم وجود هرگونه ترک‌خوردگی، اطمینان حاصل شود؛ زیرا وجود حتی یک ترک بسیار کوچک، ممکن است به‌مرورزمان پیشرفت کرده و درنهایت موجب شکستن قطعه شود.
وجود ترک‌های بسیار ریز (مویی) روی لعاب
این‌گونه ترک‌های مویی شکل، اغلب با چشم عادی قابل‌مشاهده نیستند و تنها با کشیدن ناخن روی سطح لعاب می‌توان به وجود آن‌ها پی برد. این ترک‌ها به شکل ترک‌های ممتد و بلند یا تارعنکبوتی هستند که بر اثر شوک حرارتی یا عدم تطابق ضریب انبساط حرارتی بدنه و لعاب رخ می‌دهد.
میزان جذب آب قطعه
طبق استانداردهای بین‌المللی، میزان جذب آب برای یک قطعه چینی باید کمتر از نیم درصد باشد. این ویژگی، به‌ویژه برای توالت‌های آسیایی و فرنگی حائز اهمیت است، چراکه در تمــاس مستقیم با آلودگی بوده و درصورتی‌که میزان جذب آب در آن‌ها بالا باشد، باعث تجمع آلودگی، بوی بد و درنتیجه ایجاد محیطی غیربهداشتی می‌شود. حتی ممکن است به دلیل جذب آب و انبساط بدنه، در قطعه ترک‌هایی ایجاد شود و به‌مرورزمان بشکند. یکی از آسان‌ترین روش‌هایی که به‌طور نسبی می‌تواند میزان جذب آب محصولاتچینی بهداشتی را با هم مقایسه کند، چکاندن یک قطره آب روی قسمت لعاب نخورده بدنه و مقایسه سرعت نفوذ آب در بدنه است. سرعت بالای نفوذ آب درون بدنه نشان‌دهنده بالا بودن میزان جذب آب قطعه است و این قطعه انتخاب مناسبی نخواهد بود.
پیچیدگی قطعات
این عیب در اثر استفاده از مواد نامرغوب و پخت نامناسب ایجاد می‌شود و راه تشخیص آن، نگاه کردن به قطعه از زوایای مختلف است. یک قطعه چینی بهداشتی مرغوب، باید کاملا متقارن باشد. پیچیدگی توالت فرنگی موجب ایجاد اشکالاتی در نصب و عملکرد آن می‌شود، همچنین این عیب مانع از قرار گرفتن صحیح روشویی‌ها روی کابینت یا پایه می‌شود. علاوه‌براین، در نصب سایر محصولاتنیز کاملا مشهود خواهد بود و ممکن است باعث ایجاد آب‌ماندگی و رسوب جرم و املاح در بعضی محصولاتشود.

قسمت بعدی از اینجا قابل مشاهده است.