تور لحظه آخری خیام گشت آذین گشت سفرهای رنگارنگ استار رزرو تور تبریز از اصفهان تور مشهد با قطار فدک تور لحظه آخری عتبات تور ازمیر از تبریز تور لحظه آخری کربلا آفر تور کیش چینی گلسار فارس
آبان ۱۹, ۱۳۹۴ shopage

توصیه های خرید چینی بهداشتی قسمت دوم

برای خرید چینی بهداشتی باید به نکات زیر توجه کاملی داشت :

قسمت قبلی از اینجا قابل مشاهده است.

 
افتادگی قطعات

هنگامی‌که به یک قطعه نگاه می‌کنید، باید تمام سطوح قطعه با هم موازی باشند. افتادگی قطعه، ضمن ایجاد ظاهری نامناسب، می‌تواند در عملکرد قطعه نیز تأثیر نامطلوبی داشته باشد. همچنین ایجاد هرگونه انحراف در خطوط صاف قطعه نیز می‌تواند حاکی از وجود این نقص در محصول باشد.

سوراخ سوزنی

در محصولات چینی بهداشتی، وجود سوراخ سوزنی از شایع‌ترین عیب‌ها محسوب می‌شود که عبارت است از سوراخ‌های سوزنی بسیار ریز و قابل‌مشاهده‌ روی سطح لعاب که سبب افت شفافیت و ناصافی می‌شود و همچنین عامل اصلی رسوب جرم در قطعه است.

آلودگی‌های سطحی

گاه ممکن است روی سطح لعاب، آلودگی‌هایی به‌صورت خال‌های مشکی، سبز یا ناخالصی مشاهده شود که از کیفیت ظاهری قطعه کاسته و در مورد اخیر (ناخالصی) می‌تواند موجب تجمع آلودگی‌ها و رسوب جرم در حین مصرف شود.

بهداشتی‌بودن قطعات

ازآنجاکه اصلی‌ترین عامل بهداشتی‌بودن قطعه، لعاب آن است؛ هنگام خرید توجه کنید که نقاط بیشتری از قطعه موردنظر لعاب خورده باشد. بهتر است حتی مناطقی هم که در معرض دید نیستند، لعاب خورده باشند (مثل لبه آبریز توالت‌های ایرانی و فرنگی). لعاب بهداشتی پخت بهینه و ساختار شیشه‌ای دارد. برای تشخیص نسبی این خاصیت، می‌توانید مداد یا ماژیک وایت برد را روی آن کشیده و سپس با دستمال پاک کنید . اگر لکه، بدون برجا گذاشتن هیچ‌گونه اثری پاک شد، نشان‌دهنده بهداشتی‌بودن سطح لعاب است.

سهولت نصب و لوازم جانبی

وجود تمامی لوازم جانبی موردنیاز مانند لوله و اتصالات لازم، پیچ، مهره، واشر و همچنین راهنمای کاربردی نصب ضروری است.

خدمات پس از فروش قطعه

نصب صحیح محصول جزء عوامل مؤثر بر عملکرد و زیبایی آن است که بهتر است توسط شخصی ماهر و از طرف تولیدکننده یا نماینده آن انجام پذیرد. همچنین پاسخگویی تولیدکننده در مورد هرگونه نقص فنی یا نقص عملکردی محصول و در صورت لزوم تعویض آن با یک قطعه سالم، از معیارهای انتخاب محصول است.

بسته‌بندی مناسب

محصولاتچینی، ترد و شکننده هستند و بنابراین بسته‌بندی آن‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که هنگام حمل‌ونقل کمترین آسیب را ببیند، به‌ویژه اینکه ممکن است در اثر آسیب، ترک‌هایی در قطعه ایجاد شود که در هنگام خرید و نصب قابل‌مشاهده نباشند و به‌مرورزمان موجب شکستن آن شوند.

تنوع مدل

بالا بودن تنوع مدل‌های تولیدی یک تولید‌کننده، قدرت انتخاب مشتریان را با سلائق مختلف افزایش می‌دهد.